5RYTMÓW W KRAKOWIE

5 rytmów jest dynamiczną praktyką medytacji w ruchu - uwalnia, leczy, dodaje energii i radości, odkrywa Twój twórczy potencjał, pozwala każdemu wyrazić siebie, Twój stan emocjonalny. Tańcząc rytmy ciało staje na duchowej ścieżce, która prowadzi do odkrycia wolnego, intuicyjnego JA..
Inaczej, niż w pracy nad techniką tańca pod okiem choreografa, w 5R masz okazję podążać za swoimi krokami, możesz wyrażać się w swój własny niepowtarzalny sposób. Wszystko to używając swojej wyobraźni i swojego ciała. Improwizujesz.

Ciało jest narzędziem, poprzez które ukazują się nasze emocje, dlatego praca ciałem wg metody Gabrielle Roth jest swego rodzaju mapą, którą posługując się, poprzez ciało docierasz do swojego serca, umysłu, duszy i ducha.

Każdy rytm jest światem dla samego siebie, jakimś aspektem ludzkiego życia i rodzajem energii. Rytmy to: Flowing, Staccato, Chaos, Lyrical i Stillness. Zestawione razem tworzą Falę (Wave). Każdy rytm ma swoją własną specyfikę, uczy czegoś nowego, nie odkrytego aspektu Ciebie. Fala to esencja prostoty a jednak to, co niesie, działa głęboko, uzdrawia i wyzwala.


Flowing

Jest matką wszystkich rytmów, łączy Cię z ziemią - zaczynasz szanować ją, dbać o nią. Na poziomie fizycznym jest to odczuwanie przez stopy - stajesz się ich bardziej świadomy, obserwujesz gdzie Cię prowadzą, gdzie chcesz, żeby Cię prowadziły. Na poziomie duchowym doświadczasz strachu i odwagi, swojej cielesności, silnie odczuwasz jak to jest... być.Staccato

Jest to aspekt męski i Twój stosunek do niego. Staccato ukazuje jak traktujesz samego siebie a zaraz po tym, jaki masz stosunek do innych. To tutaj widać, że chcesz być zauważonym, chcesz mieć to, czego pragniesz. W tym rytmie uczysz się konstruktywnie powiedzieć 'NIE'. Złość, która się pojawia, której tak często nie wolno nam było wyrażać, może stać się twórcza - często pod tym, co tak bardzo przeraża kryje się zniewolona radość, czasami poprzez łzy. To jest rytm serca, pełen pasji i radości. Łączy serce z Twoją seksualnością. Wreszcie możesz wyjść z klatki, którą sama stworzyłaś/stworzyłeś.


Chaos


To ważny rytm. Obecny świat jest spowity w chaosie a więc tęsknisz za odpoczynkiem, brakiem pośpiechu, chcesz mieć czas na odżywienie swojej duszy, swojego ducha. Tańcząc ten rytm uczysz się jak z sytuacji, kiedy jesteś poza swoim centrum, bez równowagi, możesz powrócić do siebie. Pięć rytmów jest właśnie metodą, która bardzo dobrze kierunkuje Cię do tego trudnego zadania. Zaproś Chaos do swojego życia - ten rytm jest konieczny, bo wpisany w naturalny cykl wszystkiego, co przejawia się w naturze. Śmierć i smutek są częścią Twojego życia.

LyricalUczy odpuszczania tego, czego nie chcesz puścić. Twój umysł, ciało, emocje stają się lekkie, świeże, czyste. Dotarłaś/dotarłeś do źródła i jeśli jesteś tam naprawdę, wszystko jest pozbawione wysiłku, jest twórcze, jest radością i zabawą.

Stillness


W Stillness odnajdujesz wewnętrzny spokój; wraz z praktyką 5 Rytmów staje się to coraz prostsze. Spokój pozwala Ci widzieć i czuć rzeczy świadomie. Kiedy go odnajdujesz okazuje się, że ogrom pracy, czy stres zupełnie nie ma znaczenia. Potrafisz się w tym wszystkim lepiej znaleźć, bo odnalazłaś/odnalazłeś miejsce w sobie - centrum: medytację, ciszę i wewnętrzną wolność.


Twórczynią metody jest Gabrielle Roth - zobacz www.gabrielleroth.com.